We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show (non-) personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Fredagsmys
Fredagsmys išvertus iš švedų kalbos reiškia „jaukus penktadienis“. Tai susibūrimas penktadienio vakare šeimos ar draugų rate, su skanumynais ir geromis televizijos laidomis. Stokholmo universiteto etnologas Jonas Engman tvirtina, kad Fredagsmys drąsiai galima vadinti moderniu švedų ritualu. Ritualais mes pažymime tam tikrus pasikeitimus, kurie gali būti dideli ir keičiantys gyvenimą, pavyzdžiui vestuvės ar laidotuvės, arba nedideli ir kasdieniški. Toks yra ir Fredagsmys – darbo savaitės pabaigimas bei pasiruošimas ateinančiam savaitgaliui. Engman sako, kad net jei „penktadieniaujama“ tik su artimiausiaus žmonėmis, šis ritualas atveria duris į visą švedų visuomenę. Kadangi dauguma penktadieniauja panašiai, tai tampa ne tik asmenine, bet ir bendra, žmones sujungiančia patirtimi.
Jaukaus penktadienio reiškinio ištakos nėra visiškai aiškios. Dalis švedų prisiektų, kad ši tradicija atsirado dar 9 praėjusio amžiaus dešimtmetyje, tačiau dauguma šį reiškinį vis dėlto sieja su 10 dešimtmečio viduriu, kai švedų užkandžių gamintojas OLW išleido pirmą iš daugelio televizijos reklamų, kurios apdainavo džiaugsmingą traškučių kramsnojimą po įtemptos darbo savaitės. Jei norite, pasižiūrėkite šią reklamą ir išgirskite joje skambančią populiarią dainą, kurią bent paniūniuoti moka greičiausiai kiekvienas švedas 🙂 Iš dalies šių reklamų dėka Fredagsmys sąvoka tapo tokia populiari, kad 2007 metais Švedijos Akademija dideliam švedų džiaugsmui oficialiai įtraukė ją į žodyną.
Iš pradžių pagrindiniai jaukių penktadienių tradicijos puoselėtojai buvo šeimos su vaikais, tačiau ilgainiui tradicija išplito ir dabar jaukius penktadienius namuose leidžia daug žmonių. Poros be vaikų – su geru maistu ir geru vynu, draugai – įsitaisę sofose priešais televizorių, su traškučiais ir kitais nesveikais užkandžiais. Iš tiesų Fredagsmys tradicija „įteisino“ net likimą namuose penktadienio vakarą, kai norisi pabūti vienam („ačiū už kvietimą, bet ne, šįvakar aš liksiu namuose ir jaukiai penktadieniausiu žiūrėdamas televizorių“). Joks švedas su jumis nesiginčys.
Pasak Lundo universiteto etnologės Charlotte Hagström jaukaus penktadienio praleidimo būdas gali skirtis priklausomai nuo to, ar penktadieniauja šeima su mažais vaikais, vyresni žmonės ar jaunimas, tačiau visas Fredagsmys formas vienijantis dalykas yra lengvai paruošiamas maistas. Visų pirma vakarienė – tai dažniausiai pakeliui iš darbo pagriebta pica ar namuose pasigaminti tacos. O po to pirmyn prie televizoriaus, žiūrėti smagios laidos ar gero filmo. Svarbiausia, kad ant stalo būtų nesveikų, nuodėmingų užkandžių krūva – įvairūs traškučiai, popkornai, ledai ir kiti skanumynai. Tėvai, turintys mažų vaikų ar sveikos gyvensenos šalininkai žinoma traškučius gali pakeisti sveikesnėmis alternatyvomis, pavyzdžiui daržovių lazdelėmis su įvairiomis užtepėlėmis.
Skamba skaniai ir smagiai? Ir jūs galite pradėti “jaukių penktadienių” tradiciją savo šeimos ar draugų rate! 🙂