We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show (non-) personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Cathrineholm
Cathrineholm buvo geležies apdirbimo gamykla, įsikūrusi netoli Halden miesto Norvegijoje, kuri 1907 m. pradėjo gaminti emaliuotus virtuvės indus, dėl kurių Cathrineholm vardas tapo garsus visame pasaulyje. Tačiau tai įvyko ne iš karto, o praėjus daugiau nei 50 metų nuo gamybos pradžios.
Maždaug 1962 m. Cathrineholm pradėjo gaminti „Lotus“ emaliuotų virtuvinių indų liniją. Dažnai šios linijos autorystė priskiriama išimtinai labai garsiai to meto norvegų dizainerei Grete Prytz Kittelsen (1917 – 2010). Kittelsen buvo viena iš pagrindinių Skandinaviško Dizaino judėjimo menininkių, apdovanota Lunning prizu 1952 m. ir didžiuoju Milano trienalės prizu 1954 m. Ji dalyvavo ir garsiojoje 6 deš. vykusioje „Dizainas Skandinavijoje“ parodoje, kuri buvo rodoma JAV ir Kanadoje. Kittelsen kurtus daiktus 6 deš. pabaigoje jau buvo galima rasti kone kiekvienuose Norvegijos namuose. „Sensasjonskasserollen” („Sensacingasis Puodas“) buvo ypač sėkmingas, 1964 m. jo buvo parduota net 150 000 vnt!
Cathrineholm “Lotus” emaliuoti indai
Tačiau iš tiesų Kittelsen sukūrė tik „Lotus“ indų formas ir spalvas. Garsusis lotoso gėlės raštas buvo kito Cathrineholm darbuotojo, Arne Clausen, darbas. Grete Cathrineholm gamyklai sukūrė ne vieną produktą, bet ji pirmenybę teikė minimalistiniam stiliui, ryškioms pirminėms spalvoms. Sakoma, kad ji lotuso rašto nepakentė ir manė, jog jis iškreipia bendrą indų dizainą. Grete manė, kad indai geriausiai atrodo kai yra vienspalviai, tad lotusai juos tiesiog sugadino. Tačiau pasak legendos, kai Cathrineholm gamykla pabandymui išleido kelis skirtingus emaliuotų indų dizainus ir juos pateikė norvegų namų šeimininkėms, jos tiesiog įsimylėjo lotoso raštą! Todėl jis buvo pradėtas gaminti masiškai ir sulaukė neišpasakyto pasisekimo bei populiarumo, o šiandien yra medžiojamas kolekcionierių.
Į „Lotus“ virtuvinių indų liniją įėjo lėkštės, įvairių dydžių dubenėliai, puodai, arbatinukai, dėžutės ir net fondiu rinkiniai. Iš pradžių indai buvo ryškiaspalviai, tik vėliau atsirado ir ramesnių, žemės spalvų. Paprastai „Lotus“ indai turėdavo dvi spalvas, dažniausiai viena iš jų būdavo balta. Taigi indas galėjo būti mėlynas su baltais lotosais arba atvirkščiai, baltas su mėlynais ir t.t. Daug rečiau pasitaikydavo indai, kur vietoj baltos spalvos buvo naudojamas pagrindinės spalvos atspalvis, pvz. šviesiai mėlynas indas su tamsiai mėlynais lotoso žiedais.
Geltoni “Lotus” indai
„Lotus“ indai turi spalvingą, smagiai kičinį prieskonį, nuo kurio krūvai žmonių tiesiog varva seilė. Jei ir jūs esate vintažinio mid-century stiliaus gerbėjas, jums reikia turėti bent keletą ikoninių Cathrineholm „Lotus“ indų savo virtuvėje. Šiais laikais jų įsigyti teks keliauti į aukcionus, Etsy ar Ebay parduotuves ir plačiai atverti piniginę (pvz. „Lotus“ arbatinukas gali atsieiti apie 200 €). Rečiausia ir brangiausia „Lotus“ indų spalva yra rožinė, raudoną taip pat gali būti sunku rasti, tačiau oranžinės, geltonos, mėlynos ar žalios gausite be problemų 🙂