We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show (non-) personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Kokius vazonus rinktis kambariniams augalams?
Ruošiantis sodinti ar persodinti kambarinius augalus – reikia tinkamai pasiruošti. Viskas turi būti apgalvota: nuo sodinimo reikmenų iki vazono. Tapetai, sienų spalva, balkonas ir bendras namų interjeras – turi derėti su vazonu, juk tai irgi viena iš interjero detalių! Žinoma, reikia pagalvoti ir apie patį augalą: ar jam tiks aplinka, kurioje augs? Ar užteks vazono dydžio? Kiek kartų reikės jį laistyti ir pan.? Išanalizavus šiuos aspektus ir pasiruošus sodinimui/persodinimui, galime išsirinkti vazonus. Būtent šiame straipsnyje pakalbėsime, kaip išsirinkti vazonus kambariniams augalams.
Vazono dydis – svarbu!
Tinkamiausias vazonas persodinimui yra tokio skersmens, kad, kai išėmus išėmus augalą su visomis žemėmis iš seno vazono, jis lengvai kartu su Jūsų rankomis galėtų tilpti naujame vazone. Paprastai pasirenkamas 4 – 6 cm didesnis už ankstesnį. Sodinant naujus augalus, galioja tokios pačios taisyklės!
Plastikinių ir keraminių vazonų skirtumai
Plastikinių vazonų pranašumas būtų toks, jog yra pigesnis ir lengvesnis žemė ne taip greitai išdžiūsta, todėl rekomenduojama augalus laistyti rečiau negu augančius moliniuose. Tačiau keraminis vazonas yra gaminamas iš natūralios žemių nuosėdos – molio ( jame gausu organinių ir mineralinių medžiagų ). Degant aukštoje temperatūroje suformuotus molinius gaminius, organinės medžiagos sudega, o mineralinės suformuoja tvirtą kristalinę gardelę. Buvęs molinis gaminys pasidaro porėtas kaip kempinė, pilnas mikroskopinių oro burbuliukų – jie yra didžiausias molinio vazono pranašumas, palyginti su plastikiniais. Tuose oro burbuliukuose užsilaiko ( bet ne per ilgai ) augalams taip reikalinga pastovi drėgmė, sauganti šaknis nuo perdžiūvimo. Augalai kvėpuoja per vazono sieneles. Porėtos molinio vazono sienelės yra kaip termosas. Augalų šaknys apsaugomos nuo staigių temperatūros pokyčių. Molinis vazonas, kaitinamas saulės spindulių, įkaista lėtai, bet neperkaista, nes molyje įsigėręs vanduo garuodamas jį atvėsina.
SVARBU! Reikėtų neužmiršti persodinant ar sodinant augalus į plastikinius ir keraminius vazonus įrengti drenažą, nes jų šaknys gali užmirkti.
Glazūruoti ir neglazūruoti vazonai
Glazūruotų vazonų sienelės sunkiau praleidžia vandenį ir orą, todėl, laikui bėgant, neapsineša druskomis ir ilgiau išlaiko dekoratyvumą, o neglazūruoti vazonai atrodo naturaliausiai. Jų sienelės laidžios orui ir vandeniui, tačiau po kurio laiko ant sienelių gali pradėti kauptis druskos ir jie neteks estetinio vaizdo, pakeis spalvą.
Vazonai su skylute ir be jos
Augalus, auginamus vazonuose su skylute, paprasčiau prižiūrėti, nes palaisčius po kurio laiko ( ~30 min. ) vandens perteklius išpilamas ir šaknys neužmirksta. Be to, augalų šaknys papildomai vėdinamos. Na, o vazonai be skylutės – įdėklai – dažniausiai dekoratyvesni, į juos dedami augalai su plastikiniais vazonais, tačiau augalus galima sodinti ir tiesiogiai. Svarbu nepamiršti, kad tada reikalingas storas drenažo sluoksnis, augalų priežiūra bus sudėtinga – gali kilti pavojus perlaistyti.
Ar galima persodinti į senus vazonus?
Galima, tačiau juos reikia nuplauti karštu vandeniu su soda, be to, galima pakaitinti orkaitėje, siekiant apsisaugoti nuo parazitų ir ligų.
Pabaigai
Šiame straipsnyje aptarėme, kaip išsirinkti tinkamus vazonus Jūsų kambariniams augalams. Sėkmingų pasirinkimų ir originalių idėjų!