We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show (non-) personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Hygge – geros savijautos filosofija namuose
“Hygge” – tai skandinaviška geros savijautos filosofija namuose, lig šiol pasaulyje priimama, kaip kažkokia naujiena.
Nors kertiniai jos principai yra labai nesudėtingi, nedaugelis žmonių nori ar išdrįsta susikurti unikalų namų dizainą patinkantį būtent jam ir nebūtinai sekantį kokį nors interjero dizaino stilių.
Tas pats yra Lietuvoje, tačiau artimiausiu metu tai turėtų pasikeisti, bent jau taip mano interjero dizaineriai mūsų šalyje.
Pasirodo šios filosofijos idėjos mūsų šalyje yra kur kas artimesnės nei mes manome. Mūsų protėviai jau nuo gilios senovės buvo “gamtos tauta”, tai yra gyveno išvien su ja ir jos harmonijoje.
Straipsnyje apie tai ir pakalbėsime – kaip pasinaudojus “Hygge” filosofijos idėjomis į namus atnešti daugiau jaukumo.
“Hygge” filosofija – tai jaukumas visada
“Hygge” esmė – natūralumas ir gamtos harmonija namuose. Tačiau kaip ją susikurti? Aptarkime ką apie tai galvoja mūsų šalies interjero dizaineriai.
Jų nuomone šios skandinaviško žodžio atitikmuo mūsų žodyne galėtų būti jaukumas. Tokiuose namuose bus šilta, šviesu ir jauku visus metus, bus galima maloniai gyventi ir tinkamai atsipalaiduoti.
Atėjus šaltajam metų laikotarpiui – rudeniui ir žiemai, į visą filosofiją reikėtų pažiūrėti kiek kitomis akimis. Čia į namus reikėtų įtraukti daugiau rausvų lengvų atspalvių ir atsverti juos keletu ryškesnių elementų.
Taip pat patartina pasirūpinti didesniu skaičiumi minkštų audinių kambariuose. Užtenka keleto pagalvėlių ir pledų miegamajame ar svetainėje ir jau iškart pajusite skirtumą.
Kitas, bene pats svarbiausias elementas – šviesa. Šviestuvai neturėtų skleisti per daug intensyvios šviesos jei laikantis “Hygge” principų, tačiau kartu skleisti jos pakankamai. Na, o vakare galite apskritai atsipalaiduoti žvakių šviesoje.
Galiausiai, jaukumo galima pridėti ir virtuvėje. Jei už lango – ruduo, pagalvokite apie tai kaip unikaliai galėtumėte padengti vakarienės ar pietų stalą. Medžių šakelės, nusidažę lapai – tai priemonės, kurio gali padėti jaukiai ir natūraliai papuošti stalą.
Vėl gi, visais šiais atvejais svarbiausia yra laikytis jaukumo ir natūralumo.
Nepamirškite įdėti dalelę savęs
Remiantis “Hygge” filosofija, namai yra tarsi mozaika, sudeliota iš daiktų, kurie žmogui neša jaukumą ir malonumą. Kaip teigia dizaineriai, kuriant aplinką niekada nereikia pamiršti, jog jūsų individualus skonis yra pats svarbiausias dalykas.
Taip, internete galima surasti labai daug “Hygge” filosofijos pagrindu kurtų namų interjerų ir tai gali būti puikus įkvėpimo šaltinis sukurti ir savąjį.
Tačiau čia nėra jokių griežtai apibrėžtų rėmų, teisingų ar neteisingų sprendimų.
Jei jums kažkas nepatinka, nepabijokite pasukti tokių dalykų kaip spalvos, daiktai, ar išplanavimas – pagal savo skonį. Tik tokiu būdu atrasite harmoniją.
Interjero dizainerių teigimu, jie gali sukurti tik pačius būsto pagrindus. Namus kuriuose žmogus norės gyventi ilgai jis galės susikurti tik pats, tai yra derindamas skirtingus, sau patinkančius dalykus ant interjero pagrindo.
Tik tokiu būdu žmogus galės atrasti savąją “Hygge” versiją.
Pabaigai
Straipsnyje aptarėme skandinaviško interjero dizaino filosofiją vadinąmą “Hygge”. Iš esmės galima sakyti, jog tai jaukumo ir harmonijos pojūtis namuose, atėjęs iš šiaurinių šalių, filosofija, jog natūralų gamtos jaukumą galima susikurti bet kokiuose namuose.
Čia nėra jokių griežtų nuostatų, o tik bendriniai principai kuriais remdamasis kiekvienas žmogus gali susikurti tokius jaukius namus, kokių nori būtent jis.
Skirtingų daiktų, spalvų ir aranžuočių žaismė čia yra įprastinis dalykas, todėl nereikia drovėtis ir pabijoti idėti bent dalelę savęs derinant skirtingas namo dalis.
Tik taip žmogus galės jaustis jaukiai, maloniai ir atsipalaidavęs savuose namuose.