
Modernus namas. Pagrindiniai modernaus namo bruožai
Sukurti modernaus stiliaus namus yra ne taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tam reikia žinoti būdingus šiuolaikinio interjero bruožus, paruošti tinkamas medžiagas, turėti pakankamą biudžetą. Vėliau galima pereiti prie modernaus dizaino sprendimų.
Būdingi šiuolaikinio interjero bruožai

Svarbiausia modernaus dizaino taisyklė – yra estetiškas bei stilingas dizainas. Šiuolaikiniams stiliui yra būdingos tikros nuotraukos, kurios išsklaidys monotoniškumą bei nuobodumą namuose.
Prie jų galima derinti ryškių akcentų dekorą, plastikinius baldus ir tada koncepcija taps gyvybingesne bei linksmesne. Svarbu yra, kad dizainas būtų paprastas ir tuo pačiu neapsunkintų.
Šiuolaikinio interjero bruožus galima suskirstyti į tokias grupes kaip:
- Originalus apšvietimas, kurį gali sukurti kaip vidaus, taip ir lauko šviestuvų pagalba ;
- Nestandartiniai sprendimas, kuriuos galima pasiekti derinant įvairiausias medžiagas bei tekstūras;
- Naujausių tendencijų sekimas, kurios leis pasisemti įkvėpimo;
- Kitoks dizainas, kuris neturi klasikinio, etninio dizaino bruožų;
- Natūralios ir sintetinės medžiagos, tokios kaip medžio dekoras, spalvoti polimerai;
- Erdvių padalijimas į skirtingas zonas- zonavimas;
- Vizualus erdvės išplėtimas, kuris sukuria tarsi optinę apgaulę ir kambario erdvė atrodo daug didesne negu yra iš tikrųjų;
- Dekoras, kuris yra netradicinis ir sukuriamas peizažų bei abstrakcijų pagalba.
Šiuolaikinis stilius neverčia sekti klasikinių bruožų, tad yra nebūtina išlaikyti geometrijos, proporcijų bei simetrijos. Jis neriboja fantazijos, tad galima įrengti namus pagal savo skonį. Svarbu yra laikytis taisyklės, kuri byloja, kad nestandartiniai, kūrybiniai sprendimas neturi iškraipyti namų jaukumo bei bendros koncepcijos.
Modernaus dizaino sprendimai
Norint pritaikyti šiuolaikinio interjero idėjas prie savo namų aplinkos, galima pradėti visai nuo paprastų dalykų. Pradžiai, tai gali būti abstrakcionizmo paveikslai, nuotraukos bei kitos detalės.
Vėliau galima pereiti prie remonto, įsigyti kitokias medžiagas, sukurti kitokį namų zonavimą bei atsisakyti anksčiau esančių pertvarų. Lubos gali būti netgi juodos, brėžiniai ant grindų – 3D formatu su skirtingais paveikslėliais. Viska koncepcija priklauso nuo Jūsų fantazijos, kadangi šis stilius neriboja vaizduotės, suteikiama kūrybinės laisvės.
Svarbu yra sutelkti dėmesį į nestandartinės spalvas, kitokių formos baldus, kurie gali atrodyti tarsi plaukiojantys ir transformuojantys poreikiui esant. Toks stilius yra labai artimas ekspresionizmui, kadangi leidžia suderinti nesuderinamus dalykus, bet bendra koncepcija vis tiek išlieka. Stenkitės nepasimesti naujovėse ir išlaikyti bendrą koncepciją.
Tokį stilių taip pat galima pavadinti emociniu interjeru, kadangi jo dėka yra siekiama modernizuoti visiems įprastą vaizdą. Tad tokiame interjere vyrauja asimetrija, erdvės zonavimas, pertvaros yra ne tokios stambios, o gali būti net stiklinės arba plastikinės. Apšvietimas – diodų, lubos – daugiapakopės ir net savaime išsilyginančios grindis. Toks stilius yra tikra laisvė Jūsų vaizduotei, tad neribokite savęs ir kurkite moderniausius sprendimus namų erdvei.
Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme modernaus namo bruožus bei sprendimus, kurie gali būti naudingi norint sukurti tokio dizaino koncepciją savo namuose. Tad nebijokite ir laisvai eksperimentuokite su įvairiausias moderniais namų dizaino sprendimais.