We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show (non-) personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Techninė saugykla arba prieiga yra griežtai būtina siekiant teisėto tikslo – sudaryti sąlygas naudotis konkrečia paslauga, kurios aiškiai paprašė abonentas arba naudotojas, arba tik tam, kad būtų galima perduoti ryšį elektroninių ryšių tinklu.
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik statistiniais tikslais.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Techninė saugykla arba prieiga reikalinga norint sukurti naudotojo profilius reklamai siųsti arba sekti vartotoją svetainėje ar keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.
Kaip sutaupyti įrengiant namų apšvietimą?
Apie tinkamos šviesos svarbą interjere kalbėti ko gero tikrai nereikia daug. Visi puikiai suprantame apie tai, kokią rolę geras apšvietimas gali atlikinėti namuose sukuriant tam tikrą nuotaiką ir atmosferą.
Ar tai būtų lauko šviestuvai, o galbūt variantai kuriuos įrengsime savo darbo kambaryje ar svetainėje, jie gali būti ne tik svarbią funkciją atliekantys prietaisa, tačiau ir kartu ir priemonės pagyvinančios interjero iš estetinės pusės.
Vis dėl to, net ir šiuo aspektu tikrai norėsis sutaupyti. Juk elektros energija – nėra pigus dalykas, jog galėtumėte sau leisti „deginti“ šviesas pastoviai ir be perstojo.
Šiame straipsnyje – keletas patarimų apie tai, kaip galima protingai sutaupyti įrengiant apšvietimo sprendimus savo namuose.
Išjunkite šviesas jei kambaryje nebūsite
Žinoma, toks sprendimas yra elementarus. Jeigu planuojate ilgesniam laikui išeiti iš kambario, deginti elektros energijos be reikalo tikrai neapsimoka. Tiesa, yra kiek kitas niuansas – pačios lemputės.
Ar žinojote, jog kaskart įjungiant ir išjungiant šviestuvą jūs mažinate lemputės gyvavimo laikotarpį? Taigi, nors ir išnaudosite mažiau elektros energijos, visgi pati lemputė degs kiek mažiau.
Bendroje perspektyvoje, daugumai lempučių rūšių vis dėl to labiau apsimokės išjungti šviesą kuomet jums elektros energijos nereikės, kadangi išlaidos lemputėms nebus tokios didelės palyginus su pačia energija.
Tiesa, pasak JAV energijos departamento skaičiavimų, šis principas negalioja liuminescencinėms lemputėms. Pasak jo rekomendacijų, tokias lemputes reikia išjunginėti, tik tuomet jei iš kambario planuojate išeiti ilgiau nei penkiolikai minučių, kadangi jos yra vienas iš brangiausių variantų pakeisti.
Rinkitės taupius lempučių variantus
Kaitrinės lemputės dažnai yra laikoma kaip jau pasenusi technologija. Naudojant jas kasdien, jos gyvuoja iki maždaug 1000 valandų. Rinkoje jau kuris laikas yra ne tik ilgiau tarnaujančių, tačiau ir žymiai taupesnių variantų.
Liuminescencinės, LED ar diodinės lemputės – visos jos yra laikomos taupiomis, išnaudojančiomis net iki 25 procentų mažiau energijos halogenų atveju ir net iki 75-80 mažiau energijos liuminescencinių ir LED variantų atžvilgiu.
Pritemdymo jungikliai
Galbūt jau naudojate juos patys, o galbūt matėte kažkada apsilankę pas savo draugus svečiuose.
Kalbant paprastai, elektros energijos vartojimas yra matuojamas vatais. Specialiu prietaisu kuris leidžia reguliuoti šviestuvo skleidžiamą šviesą, jūs kartu sutaupysite pinigų ant išnaudotos elektros energijos.
Nors čia reikia atsižvelgti ir į tai, kokios lemputės bus naudojamos, kaip dažnai ir kiek laiko bus sumažinta ta srovė, vis dėl to, tai gali būti puikus sprendimas tiems kas nori sutaupyti savo namuose.
Lauko šviestuvai
Galbūt nustebsite, tačiau žvelgiant net iš pačių šviestuvų perspektyvos, čia vėlgi galima sutaupyti. Vis daugiau žmonių renkasi įvairius lauko šviestuvų sprendimus ne tik iš dekoracinės perspektyvos norėdami suteikti savo teritorija daugiau jaukumo, tačiau ir dėl papildomo saugumo.
Pasirenkant žemo stiprumo šviestuvus apšviečiant tokį dalyką, kaip pavyzdžiui taką ir pasirenkant halogenines ar LED lemputes, galima sutaupyti išties nemažai pinigų.
Saulės energiją vartojantys šviestuvai taip pat gali būti puikus būdas sutaupyti. Dienos metu šie šviestuvai sugeneruos reikiamą energiją, kurią vėliau naudos apšviečiant tam tikras teritorijos vietas naktį.
Pabaigai
Straipsnyje pateikėme keletą būdų kaip galite sutaupyti rūpinantis savo namų apšvietimo sprendimais. Remiantis šiais patarimais, jūs labai paprastai galėsite mažiau išleis elektros energijai ir padidinti savo apšvietimo sistemos našumą.