Paskelbta

Receptas. Odiniai baldai skandinaviškai

Mano nosis ima ir pati susiraukia vien pagalvojus apie masyvias, kambarį užgriozdinančias odines sofas. Manau savo gyvenime tikrai esate matę bent vieną svetainę, kurioje beveik nėra kur apsisukti, nes ją „užgrobę“ būtent tokie minkštų baldų komplektai. Nieko negaliu padaryti, nemėgstu tokių dominuojančių gigantų. Bet prieš odinius baldus bendrai neturiu jokio nusistatymo. Atvirkščiai, manau jog teisingai pasirinkus odos atspalvį ir patį baldą, jis gali tapti prabangiu, interjerą puošiančiu objektu, į kurį kryps kiekvienos akys. O kas gi tai moka padaryti geriau už skandinavus?

Oda yra natūrali medžiaga, todėl skandinavų yra mėgstama, taip pat kaip medis, metalas, keramika ir t.t. Tačiau su ja reikia elgtis atsargiai, svarbu nepersūdyti. Odinis baldas kambaryje turėtų būti akcentas, o ne pagrindinė tema. Gal tai bus sofa, gal fotelis ar pufas, o gal kelios kėdės. Dažniausiai tik vienas iš šių baldų, ne visi kartu. Taip pat manau svarbu paminėti, kad šiems baldams išryškėti labai padeda šviesus fonas. Baltos sienos, dažnai ir grindys nuostabiai įrėmina odinius akcentus.

Daug ką lemia ir pats baldo dizainas. Jis turėtų būti paprastas, švarus, lengvas, elegantiškas. Pavyzdžiui pastebėkite, kad odinės sofos skandinaviškuose interjeruose dažnai būna pakeltos nuo žemės ant kojelių. Tai suteikia lengvumo pojūtį, ar ne? Jokių milžinų, užgulusių grindis ir pusę kambario.

Dažnai skandinaviško interjero nuotraukose aptikti galima oda aptrauktų ikoninių baldų. Kėdė Butterfly, Arne Jacobsen sukurtas Egg krėslas – tai tik keli pavyzdžiai, kuriuos pamatysite mano atrinktose nuotraukose. Tai tik dar vienas priminimas, kad skandinavai vertina ir brangina dizainerių darbus. 

Paskutinis odinių baldų aspektas, į kurį noriu atkreipti jūsų dėmesį, yra spalva. Pas skandinavus ji, kaip ir pati medžiaga, paprastai yra natūrali – įvairaus tamsumo ruda, juoda, jokių „cheminių“ atspalvių. Man asmeniškai labiausiai patinka konjako spalvos oda. Panašu, jog skandinavams taip pat. Peržvelkite šią galeriją ir pamatysite patys: