Paskelbta

Diagnozė: knygų žiurkė

Jei jūs, kaip aš, mylite knygas ir skaitote kiekvieną laisvą minutę, tai tikriausiai suprasite ir mano svajas, kurias svajoju jau daug metų – apie namų biblioteką, kur knygų lentynos siekia lubas, į jas atremtas kopėčias, kuriomis pasiekiamos aukščiausiai esančios knygos, kur viena knygų lentyna yra durys į slaptą kambarį, o skaitymui įrengta plati palangė ar stovi didelis patogus fotelis. Deja, kol kas mano namuose šios fantazijos nėra įgyvendintos, tačiau aš neprarandu vilties, jog kada nors, ateityje… :)

O kol svajoju, dairausi būdų, kaip knygas panaudoti interjere, kad jos džiugintų ne tik savo turiniu, bet ir taptų stilinga dekoracija.

Pirma idėja, kuri patraukė mano dėmesį, labai paprasta – knygos lentynose sudėtos atvirkščiai, t.y. akis mato ne nugarėles su pavadinimais, o puslapių pusę. Kodėl man tai patinka? Kai knygų nėra labai daug, spalvotos nugarėlės nesusilieja į gražią vientisą visumą, o šiek tiek „pjaunasi“ tarpusavyje, tos spalvos pradeda erzinti. Apsukame kita puse ir iškart įsivyrauja harmonija.

P.S. – šį metodą panaudojau savo lentynoje ir rezultatu likau labai patenkinta :)

Antra idėja yra tiesiog puikus knygų dėliojimo būdas – lovos kojūgalyje. Paprasčiausias medinis suoliukas, pripildytas knygų, tampa vos ne meno kūriniu, pagyvina miegamąjį, suteikia jam jaukių kerų. Be to, tai puikus erdvės išnaudojimo sprendimas, jei turite daug knygų, o jūsų lentynos ir taip perpildytos.

Tikriausiai esate matę sienų-galerijų nuotraukas, kur ant mažų lentynėlių dėliojami įvairūs paveikslėliai, posteriai ir nuotraukos? Prašom dar viena idėja – vietoj jų tokiose lentynose eksponuokite savo mėgstamiausias, gražiausias, protingiausias knygas. Ir gražu, ir svečiams lengviau pašnipinėti, ką jūs skaitote ;)

Ir galiausiai, jei esate laisva ir meniška siela, tiesiog kraukite knygų ar žurnalų krūvas palei sienas, po langais ar kokiame tuščiame kampe, kuris prašosi būti panaudotas. Tokias spaudos stirtas galite išnaudoti kaip lentynas, staliukus – ant jų dėliokite dekoracijas, vazas, žvakides, paveikslus ir pan. Arba tiesiog palikite tas knygas gulėti ramybėje, juk jos gražios pačios iš savęs. Tik dulkių nepamirškite nuvalyti :)